هیچ برنامه‌ای برای تغییر استانداران نداریم/ اخبار منتشره کذب محض است

عصر جنوب: رحمانی‌فضلی در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال تغییر ۳ تن از استانداران تصریح کرد: هیچ استانداری تغییر نمی‌کند و اخبار منتشر شده شایعه است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه همایش بانکداران و استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج این جلسه اظهار داشت: ما سلسله جلسات موضوعی مختلفی با دستگاه‌های اجرایی مربوطه داریم که تاکنون جلساتی با موضوع مناطق آزاد، معادن و سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی برگزار شده است.

وی عنوان کرد: امروز هم در خدمت مدیران عامل بانک‌های خصوصی، بانک‌های دولتی، رئیس محترم بانک مرکزی، وزیر محترم اقتصاد، رئیس صندوق توسعه و رئیس اتاق بازرگانی بودیم که در این جلسه استانداران مسائل و مشکلات خود را در حوزه تعامل با بانک‌ها مطرح کردند و از سوی دیگر بانک‌ها مسائل و مشکلات خود را بیان داشتند.

وزیر کشور عنوان کرد: در نهایت مجموعه نظرات استانداران و مهمانان محترم منجر به پیشنهاداتی شد که ما این پیشنهادات را با استفاده از ظرفیت‌های موجود قانونی، ظرفیت بودجه ۹۴ یا ظرفیت برنامه ششم توسعه باید لحاظ کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه عناصر مالی یکی از مؤلفه‌های مهم سرمایه‌گذاری و توسعه استان‌ها است، تصریح کرد: استان‌های ما در توازن و تعادل به سر نمی‌برند و ما استان‌های عقب‌ افتاده و عقب‌مانده از لحاظ توسعه داریم که باید گام‌های بلندتری در زمینه توسعه بردارند. یکی از الزامات این مسئله عناصر مالی است که امیدواریم این جلسات منجر به کشف راه‌های مفیدی برای برطرف کردن این نیاز باشد.

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با تخصیص بودجه‌های استانی اظهار کرد: ما نه می‌خواهیم منطق اقتصادی تخصیص منابع را نادیده بگیریم و نه ظرفیت توانمندی را. دولت باید مبتنی بر این دو عنصر به مناطق کمتر توسعه یافته توجه کند. این سیاست آقای روحانی است و دائماً در دولت بر آن تأکید می‌کند و این از محورهای بودجه ۹۴ و برنامه ششم خواهد بود.

وزیر کشور گفت: دولت باید به مناطقی که نیازمند کمک بیشتری هستند در قالب تسهیلات، مابه‌التفاوت تسهیلات و بخشودگی‌های مالیاتی توجه و عقب‌ماندگی‌های موجود را رفع کند.

رحمانی‌فضلی در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال تغییر ۳ تن از استانداران تصریح کرد: هیچ استانداری تغییر نمی‌کند و اخبار منتشر شده شایعه است.

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با تأثیر مذاکرات هسته‌ای بر وضعیت اقتصادی کشور گفت: ما اقتصاد کشور را بر مبنای اثرگذاری مذاکرات تنظیم نکرده‌ایم. ما خودمان را برای هر شرایطی آماده کرده‌ایم و در چند سال اخیر نیز بر همین مبنا عمل کردیم.

وزیر کشور گفت: البته اگر مذاکرات منجر به گشایش‌هایی شود برای به‌کارگیری این گشایش‌ها بر حوزه اقتصاد برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است اما اگر وضعیت در شرایط کنونی ادامه یابد ما مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و فعال کردن ظرفیت‌ها مسیر را طی خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.