شرکت سیمان خوزستان در حوزه سیاسی هفتکل قرار دارد / دکتر جلیلی در موضوع کارخانه سیمان به تذکر اِکتفا نکند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: قانون، ضوابط قانونی و توافقات رسمی و ثبتی یکی از راهکارهای است که می تواند جلوی بسیاری از بی عدالتی ها را بگیرد،غرض از بیان این جمله موضوع مالکیت شرکت سیمان خوزستان می باشد.

از نظر تقسیمات کشوری و در پی توافقات انجام شده در سال ۱۳۸۷ طی جلسه ای در استانداری خوزستان ،مالکیت این واحد صنعتی کماکان برای شهرستان هفتکل تصویب شد.
توافقی که فقط تصویب شد و تا کنون هیچ گونه تغییر رویکردی در سیستم این کارخانه نسبت به پذیرش صورتجلسه فوق از نظر تعیین منطقه ای اتخاذ نشد.
با شهرستان شدن هفتکل در سال ۱۳۸۷ و در پی آن با مستقل شدن ادارات هفتکل از رامهرمز ، کارخانه سیمان خوزستان نیز باید با این تغییرات منطقه ای خود را وقف می داد، که متاسفانه به دلیل عدم پذیرش از طرف بعضی از عناصر کارخانه سیمان این مهم تاکنون اجرایی نشد است.
هر چند بارها از طرف مردم هفتکل نسبت به عدم اجرایی شدن توافق فوق به مسئولین شهرستان و  استان اعتراض شده ،ولی مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

 

 
با شهرستان هفتکل باید تمام بیمه کارکنان سیمان خوزستان در سازمان تامین اجتماعی هفتکل واریز شود،که متاسفانه تاکنون این مورد به صورت کامل محقق نشده ونیمی از بیمه کارکنان سیمان خوزستان به اداره تامین اجتماعی رامهرمز واریز می شود، که از نظر قانون بیمه، باید واحدهای صنعتی بیمه نیروی انسانی خود را در شهرستانی که فعالیت می کنند پرداخت کنند.

 

 
در مورد شعب بانکی تا کنون هیچ یک از بانک های هفتکل در کارخانه سیمان خوزستان نه شعبه ای دارند و نه کارخانه با آنها همکاری  و ارتباط دارد ، که از نظر قانونی باید سیستم مالی این واحد صنعتی بانک های هفتکل را جهت گردش پولی در اولویت قرار دهد ، که به دلیل عدم همکاری و ارتباط کارخانه سیمان با بانک های هفتکل ، باعث شده شعب مختلف بانک ها در هفتکل رونق چندانی نداشته باشد.

 

 
از همه مهمتر در بحث بکار گیری نیروی انسانی در این واحد صنعتی می توان  گفت از ۱۰۵۰ نیروی انسانی شاغل در کارخانه سیمان خوزستان،سهم جوانان هفتکل از این تعداد بسیار ناچیز است،که این موضوع جای سوال دارد که چرا شرکت سیمان خوزستان جهت جذب نیروی انسانی ازجوانان جویای کار هفتکل کمتر استخدام کرده و اولویت را به مناطق دیگر می دهد.

 

دکتر جلیلی در جشن عید غدیرخم: شرکت سیمان متعلق به مردم هفتکل است
شرکت سیمان خوزستان که روزانه نزدیک به ۸۵۰۰ تن سیمان تولید می کند نه تنها در رشد و توسعه هفتکل تأثیر نداشته ،بلکه زیر ساخت های این شهرستان را، مانند جاده های ارتباطی به دلیل تردد بالای وسایل نقلیه سنگین جهت ارسال سیمان به نقاط مختلف کشور در آستانه نابودی کشانده و از نظر زیست محیطی به دلیل تولید آلایندهای شیمیایی و سمی  سبب  تخریب بافت گیاهی و کشاورزی منطقه شده است.

 

 
آیا نباید مدیران این واحد صنعتی در عملکرد خود تغییر نگرش داده و بپذیرند که منافع و مالکیت کارخانه سیمان بر اساس تقسیمات کشوری ، اسناد و مدارک و از همه مهمتر بر مبنای موقعیت جغرافیای در حریم قانونی شهرستان هفتکل است.

 

 
آیا نباید مدیران شرکت سیمان خوزستان جهت گردش پولی و مالی شرکت با بانک های مختلف شهرستان هفتکل ارتباط  و تبادل داشته باشند.

 

 
آیا نباید متولیان کارخانه سیمان خوزستان نسبت به بازسازی و عریض کردن مسیر ارتباطی کارخانه تا شهرستان هفتکل اقدام کنند.

 

 
آیا منصفانه است که از ۱۰۵۰ کارگر شاغل دراین واحد صنعتی بزرگ ،سهم جوانان هفتکل جهت جذب و اشتغال بسیار ناچیز باشد و این شرکت بیشترین نیروی انسانی خود را از شهرستانهای اطراف جذب کند.

 

 
در همین چند ماه گذشته جناب دکتر مقتدای استاندار خوزستان بارها اعلام کرده ،شرکت سیمان خوزستان در حوزه سیاسی هفتکل قرار دارد و متعلق به مردم این شهرستان می باشد.
بارها از طرف مردم هفتکل و همچنین شورای شهرستان از دکتر جلیلی نماینده مردم هفتکل در مجلس شورای اسلامی خواسته شد موارد فوق را پیگیری کند.

 

 
که متاسفانه آقای دکتر جلیلی در موضوع شرکت سیمان خوزستان تا کنون فقط تذکر داده و مدیران این واحد صنعتی بدون توجه به تذکرات فوق، هیچ گونه تغییر رویکردی نسبت به تغییرات منطقه ای اتخاد نکرده اند.

 

 
در پایان درخواست داریم که دکتر جلیلی در موضوع شرکت سیمان به تذکر اکتفا نکند و با همکاری دیگر مدیران اجرایی شهرستان هفتکل نسبت به بر طرف کردن و اجرای شدن موارد فوق که شامل:

 
۱-ارسال کامل پرونده ها ی کارکنان سیمان خوزستان به اداره تأمین اجتماعی هفتکل.

 
۲-ایجاد یکی از شعب بانکی هفتکل در کارخانه سیمان.

 
۳-عدالت در جذب جوانان جویای کار شهرستان هفتکل در این واحد صنعتی.

 
۴-تأسیس دفتر سیمان خوزستان در هفتکل.

 
۵-مشارکت کارخانه سیمان در پروژه های عام المنفعه شهرستان هفتکل تلاش و پیگیری کنند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • شتر در خواب بیند پنبه دانه
  • شتر در خواب بیند کارخانه سیمان گهی کیسه خورد گه فله فله!
  • هفکل در خواب بیند شرکت سیمان گهی کیسه ای خورد گه فله فله!