خط لوله جدید انتقال نفت ، جایگزین خط آسیب دیده از سیلاب رودخانه دز شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: با همت و تلاش پرسنل اداره تعمیرات خط لوله و همکاری سایر ادارات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عملیات احداث خط لوله جدید انتقال نفت بر روی رودخانه دز و تعویض آن با خط لوله آسیب دیده از سیلاب در کمترین زمان ممکن به اتمام رسید .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، داود کیانی رییس اداره تعمیرات خطوط لوله این شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت : خط لوله مذکور که نفت واحدهای بهره برداری شمال غرب این شرکت را به اهواز منتقل می کند بدلیل سیلاب ۲۵ فروردین ماه امسال دچار آسیب دیدگی جدی گردید .

وی افزود : در آن زمان علیرغم حجم بالا و شدت جریان و خروشان بودن آب عبوری از رودخانه دز ، پرسنل این اداره با همکاری و تلاش سایر ادارات در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شدند و عملیات ترمیم موقت نقاط آسیب دیده را بمنظور جلوگیری از عدم قطع انتقال نفت آغاز کردند .

کیانی ادامه داد : پس از اتمام عملیات ترمیم موقت و اطمینان از استمرار جریان انتقال نفت می بایست بمنظور عملیات احداث خط لوله جایگزین منتظر فروکش کردن سیلاب و بازگشت دبی رودخانه به مقدار و سطح پیشین می ماندیم تا خط لوله جدید در شرایط و محیطی ایمن احداث گردد .

وی خاطرنشان کرد : با اطمینان از آرامش رودخانه دز عملیات احداث خط لوله جدید با صرف ۱۵۰ نفر روز طی روزهای گذشته با موفقیت به اتمام رسید و پس از هماهنگی های لازم و با سرلوحه قراردادن کمترین زمان توقف تولید انتقال نفت از خط لوله قدیمی در ناحیه مذکور متوقف و عملیات اتصال خط لوله جدید به جای خط آسیب دیده با موفقیت به اتمام رسید .

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)