برای اولین‌بار ۲.۵ هکتار چغندر به روش نشایی در اندیمشک کشت شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک با تاکید بر لزوم مدیریت منابع و ترویج شیوه‌های نوین کشاورزی گفت: برای اولین‌بار دو و نیم هکتار چغندر به روش نشایی در اندیمشک کشت شد.

سید هدایت‌الله موسوی عنوان کرد: بحث مدیریت منابع آبی و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری از ضرورت‌های مهم امروز و ضامن توسعه پایدار در صنعت کشاورزی است.
وی، شیوه سنتی کشاورزی را محکوم به شکست دانست و افزود: برای بهره‌وری، مدیریت منابع و افزایش تولید و صرفه‌جویی در مصرف آب در حوزه کشاورزی باید علم و فناوری را کشاورزان به خدمت گیرند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی اندیمشک با تاکید بر لزوم مدیریت منابع و ترویج شیوه‌های نوین کشاورزی اظهار کرد: برای اولین‌بار دو و نیم هکتار چغندر به روش نشایی در اندیمشک کشت شد.
وی با بیان اینکه کشت نشایی چغندر قند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در اندیمشک برای اولین‌بار انجام شد، گفت: یکی از ویژگی‌های کشت نشایی چغندر قند سه تا چهار نوبت آبیاری اراضی زیر کشت است.
موسوی تصریح کرد: از ویژگی‌های کشت نشایی، کاهش مصرف آب، سموم و علف‌کش‌های در دوره کشت بوده و از شیوه‌های نوین در کاهش مصرف آب در کشت چغندر قند محسوب می‌شود.
مطالب پیشنهادی