سید خلف موسوی: اهواز نیازمند تحول است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شهردار اهواز با اشاره به اینکه این شهر در حوزه های عمرانی و خدمات شهری به تحول نیاز دارد گفت: با درآمدهای محدود شهرداری اهواز نمی توان انتظار تحول در این بخش را داشت و باید از وجود سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کرد.

سید خلف موسوی سه شنبه به ایرنا گفت: بودجه سال ۹۲ شهرداری اهواز در نبود شورای شهر،توسط قائم مقام شورا مصوب شده که برای این سال در بخش بودجه نقدی ۴ هزار و ۳۰۰ میلیار ریال و در بخش مشارکت ها نیز ۶ هزار و ۸۰۰میلیارد ریال مصوب شد.

وی عنوان کرد: در هشت ماه نخست سال گذشته از مجموع اعتبار مصوب یک هزار و۸۰۰ میلیارد ریال وصول شد و با تشکیل شورای چهارم مجموعه جدید شهردای اهواز در چهارماه پایانی سال تمام بودجه مصوب شهرداری اهواز را محقق کرد.

شهردار اهواز با اشاره به بودجه امسال این شهرداری اظهار کرد: بودجه امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال آن حاصل شده و شهرداری اهواز تلاش دارد که تمامی اعتبارات را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم شهرداری اهواز در حوزه خدمات شهری، تغییر در وضعیت پیمانکارن نواحی است افزود: در گذشته و در بخش خدمات شهری هر چهار منطقه شهرداری اهواز در دست یک پیمانکار بود که با طرح ارایه شده به شورای شهر و فراخوان ارزیابی کیفی خدمات شهری اکنون هر منطقه به یک شرکت پیمانکار داده شده است .

وی با اشاره به وضعیت ارایه خدمات شهری در نوروز امسال گفت: با وجود تغییر پیمانکاران در عید نوروز در پنج منطقه شهرداری اهواز، این تغییرات هیچ گونه مشکلی در خدمات رسانی به مردم ایجاد نکرد .

شهردار اهواز عنوان کرد: قرارداد پیمانکاران خدمات شهری اهواز در سال جاری ۵۱۰ میلیارد ریال است که افزایش نداشتن این اعتبارات یکی از موفقیت های شهرداری اهواز است .

موسوی با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی در شهر اهواز تصریح کرد: در حوزه خدمات عمران نیز در سال جاری طرح نهضت آسفالت در شهر اهواز آغاز شد که تاکنون بیش از یک میلیون متر مربع آسفالت در این شهر انجام شده و تا پایان سال این پروژه ها ادامه دارد.

وی ادامه داد: طرح نهضت آسفالت در مناطق محروم نیز انجام می شود زیرا بسیاری از این مناطق در این بخش با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

شهردار اهواز ادامه داد: به علت گرانی و کیفیت بالای این نوع آسفالت ،بر اساس برنامه ریزی ها آسفالت پلیمری در برخی از معابر پرتردد شهر اهواز استفاده می شود.

موسوی به اجرای برخی پروژه های عمرانی در شهر اهواز اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه زیر گذر خلیج فارس تا یک ماه دیگر به بهره برداری رسیده و پروژه روگذر جوادالائمه نیز که بر اساس برنامه ریزی ها باید ۱۸ ماهه به پایان برسد بیست روز از زمان اعلام شده برای اجرای پروژه جلوتر است.

وی در خصوص اجرای پروژه زیر گذر شریعتی هم عنوان کرد: این پروژه باید تاکنون به اتمام می رسید که به علت داشتن معارض در محدوده مشکلاتی به وجود آمده که در حال بررسی است.

شهردار اهواز ادامه داد: برای سال آینده نیز شهرداری اهواز برای کاهش بار ترافیکی این شهر چهار تا پنج پروژه تقاطع غیر همسطح را در بودجه پیش بینی کرده است.

وی در خصوص وضعیت پروژه احداث پل ولایت عنوان کرد: در این خصوص با همکاری سپاه مقرر شد که به میزان ۵۰ میلیارد ریال از سوی شهرداری اهواز زمین معوض داده شود و با رسیدن به توافقات نهایی پیمانکار آماده ادامه پروژه است .

شهردار اهواز در خصوص اجرای پروژه میدان شهید بندر (چهار شیر) اظهار داشت: بر اساس توافقات این پل در سه سطح و با حفظ بافت این میدان در این منطقه ایجاد می شود و با برنامه ریزی های انجام شده تا قبل از پایان سال عملیات اجرایی کار با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری اهواز آغاز می شود .

موسوی در خصوص پروژه های عمرانی شهر اهواز در سال جاری گفت: در حال حاضر ۹۸۵ پروژه با اعتباری معادل سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا است تا بخشی از مطالبات به حق مردم اهواز تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۲۱ لایحه درآمدی به شورای شهر داده شده و در بخش عوارض شهرداری اهواز نیز تغییراتی ایجاد شده است.

شهردار اهواز به وضعیت چاه های نفت در اطراف این شهر اشاره کرد و ادامه داد: ۲۰۱ حلقه چاه در اطراف شهر اهواز وجود دارد که با موافقت شورای شهر برای هر حلقه چاه بیست میلیارد ریال عوارض در نظر گرفته شده که این عوارض از سوی متولیان امر یک بار پرداخت می شود.

موسوی گفت: با احتساب این میزان عوارض باید چهار هزار و ۲۰ میلیارد ریال به شهرداری اهواز داده شود که اگر به تدریج پرداخت شود این پول می تواند تغیراتی اساسی در شهر اهواز ایجاد کند که این میزان عوارض به غیر از عوارض عبور لوله های نفتی و عوارض بهای کالاو خدمات است.

وی تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن لوایح شهرداری اهواز در پرداخت عوارض به غیر از لوایح نفت سالانه یک هزار میلیارد ریال به بودجه شهرداری اهواز افزوده می شود .

شهردار اهواز با اشاره به اجرای پروژه های مشارکتی در این شهر اذعان داشت: برای تحقق بودجه این بخش از طریق مشارکت های اقتصادی پنج هزار میلیارد ریال لایحه به شورا داده شده که این پرژه ها با مشارکت دوشرکت اطلس ایرانیان و شرکت های وابسته به فرمان امام خمینی(ره) در شورای شهر مصوب شده و آماده عقد قرارداد است.

موسوی با اشاره به اجرای برخی پروژه های عمرانی در شهر اهواز گفت: اجرای پروژه های بهسازی آسفالت خیابان ها ، پیاده روسازی و ایجاد کانالهای دفع آب های سطحی از جمله این پروژه ها است.

وی در خصوص وضعیت خیابان ۲۴ متری اهواز بیان کرد: برای حل مشکل این خیابان و اجرای طرح عقب نشینی بناها موافقت نامه هایی منعقد شده و اجرای این پروژه در دستور کار شهرداری اهواز قرار دارد.

شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت ایجاد کمربند سبز اهواز خاطرنشان کرد: در سال گذشته شهرداری اهواز به تعهدات ۵۰۰هکتاری این شهرداری عمل کرده و امسال نیز همین میزان تعهد دارد .

موسوی ادامه داد: سایر دستگاه ها مانند مناطق نفتخیز جنوب ،توسعه نیشکر ،ملی حفاری و چندین دستگاه اجرایی دیگر تعهداتی در این خصوص دارند که تاکنون عملی نشده است.

****انتصابات اخیر برای پیشبرد بهتر کارها بوده و هیچگونه فشاری برای عزل و نصب نبوده است*****

شهردار اهواز در آخرین بخش از صحبت های خود به انتصابات جدید در شهرداری اشاره کرد و افزود: در هیچ جای قانون اعلام نشده برای انتصابات شهردار باید با اعضاء شورای شهر مشورت کند.

موسوی تصریح کرد: معاون جدید خدمات شهری اهواز (شمخانی ) در مدت یک سال حضور در سازمان زیباسازی شهرداری اهواز عملکرد خوبی داشته و به این دلیل برای این معاونت انتخاب شده است و تمامی مسوولیت این انتخاب بر عهده شهردار است.

وی در خصوص مدرک تحصیلی معاون جدید خدمات شهری اهواز هم گفت: عظیم شمخانی که به عنوان معاون خدمات شهری اهواز منصوب شده دانشجوی ترم آخر مهندسی مکانیک است که بی شک از مدیران موفق شهرداری اهواز خواهدبود.

وی جوان بودن شمخانی را یک فرصت برای معاونت خدمات شهری دانست و گفت : شمخانی فردی بسیار پر تلاش و خلاق و صاحب ایده است و در انتخاب وی هیچگونه فشاری برای انتصاب نبوده است و تنها با نگاه پیشبردن امور و خدمت به مردم وی را انتخاب کرده ام.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.