اعتراض تجار به تعطیلی مرز چذابه با وجود گذشت ۴ روز از اربعین

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: با وجود گذشت چهار روز از اتمام مراسم اربعین حسینی و کاهش چشمگیر تردد زائران در مرز چذابه، تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در پشت دروازه‌های پایانه مرز چذابه معطل مانده‌اند.

شهلا عموری از اعتراض تجار و صادرکنندگان خوزستانی به این وضعیت خبر داد و اظهار کرد: تجار ایرانی نسبت به رساندن کالای مورد نیاز بازار عراق به تجار عراقی تعهد دارند و در صورت ادامه این روند، بار موجود در مرز از بین می‌رود یا این‌که به علت تأخیر در تحویل، تجار عراقی به سمت واردکردن نیاز بازار خود از کشورهای دیگر خواهند رفت.

وی افزود: طرف عراقی اکنون هیچ مشکلی از جهت ورود و دریافت کالای ایرانی در مرز چذابه ندارد اما مسئولان ما در این مرز امروز را نیز با وجود معطلی ماشین‌های حمل بار در مرز و پایان یافتن موج برگشت زائران از چذابه تعطیل اعلام کردند.

عموری، خواستار حل این مشکل به طور اساسی شد و خاطرنشان کرد: مسوولان باید تکلیف تجار را هرچه سریعتر مشخص و یک سقف زمانی معین کنند، زیرا با توجه به شرایط موجود اقتصادی و مشکلات ارزی هر یک روز فرصت و غنیمتی است که نباید از بین برود/ایسنا