در آتش سوزی مجتمع مسکونی اهواز ۴ آتش نشان مصدوم شدند / نجات ۲۱ ساکن

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از نجات ۲۱ ساکن یک مجتمع مسکونی که شب گذشته دچار آتش‌سوزی شد، خبر داد.

مقصود حق‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ساعت ۲۲:۵۸ شب گذشته (۵ مردادماه) طی تماس‌های تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی اهواز، خبر رخداد حادثه آتش‌سوزی در یک مجتمع ۴ طبقه واقع در منطقه پردیس اهواز اطلاع داده شد.

وی افزود: ستاد فرماندهی از نزدیک‌ترین ایستگاه که ایستگاه شماره ۷۶ پردیس بود، تیم‌های اطفا حریق و امداد نجات را به محل حادثه اعزام و با توجه به گزارش شهروندان مبنی بر وخامت اوضاع، ایستگاه‌های همجوار را در حالت آماده‌باش قرار دادند.

حق‌شناس ادامه داد: اولین تیم عملیاتی با توجه به نزدیکی به محل وقوع حادثه ۲ دقیقه بعد در صحنه حاضر بودند و فرمانده بدون فوت وقت همزمان با اجرای عملیات اطفا حریق اقدام به ایجاد یک دالان امن برای خروج ایمن ساکنان کرده و باتوجه به شدت دود متساعد شده از حریق، تعداد واحدهای مسکونی و راهروهای کم‌عرض تقاضای نیروی کمکی و پشتیبانی کرد.

وی گفت: باتوجه به زمان وقوع حادثه که مصادف با زمان استراحت و خواب شهروندان بود، و از طرفی محل کانون حریق که حدودا در وسط ساختمان قرار داشت، تمام واحدها و ساکنان در محدوده پرخطر قرار گرفته و دشواری کار را دوچندان کرده بود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: به همین دلیل مسیر جدیدی برای نجات ساکنان گشوده شد و انتقال شهروندان به تراس واحد مشرف به خیابان و اجرای عملیات تخلیه از طریق خودروی نردبان انجام شد.

حق‌شناس افزود: در نهایت آتش‌نشانان موفق شدند ۲۱ نفر از ساکنان را که در محاصره دود و آتش قرارداشتند، سالم از محل حادثه خارج کنند. آتش‌نشانان همچنین ۸ نفر از ساکنان شامل ۴ خانم، یک دختربچه، یک نوزاد ۶ ماهه و ۲ مرد که به دلیل همجواری با واحد آتش گرفته و دودزدگی و ترس، شرایط مناسبی نداشتند را زنده از مجتمع خارج کرده و جهت درمان به آمبولانس اورژانس ۱۱۵ منتقل کردند.

وی ادامه داد: در این حادثه ۴ نفر از آتش‌نشانان که بعضا ماسک و دستگاه تنفسی خویش را در زمان تخلیه ساکنان در اختیار ایشان قرارداده بودند، مصدوم شدند که ۲ آتش‌نشان پس از درمان سرپایی مرخص و ۲ آتش‌نشان نیز جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه مطلع شدیم حال یکی از آتش‌نشانان مناسب نیست و از شهروندان خواهشمندیم برای سلامت وی دعا کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: این حادثه تلفات جانی دربرنداشته است و عملیات اطفای حریق در ساعت ۰۰:۴۷ بامداد خاتمه یافت.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.