قطعی آب اهواز حل شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز از برطرف شدن مشکل قطعی آب در برخی مناطق اهواز خبر داد.

سعید دشتی زاده دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به انتقال آب از طرح آبرسانی غدیر به تصفیه خانه شماره ۲ اهواز گفت: پمپاژ آب به شهر همزمان آغاز شد اما با توجه به شوکی که به دلیل قطعی چند روزه آب از این طرح به شبکه آب وارد شده، قطعی آب در بعضی از مناطق شرقی اهواز دور از انتظار نبود اما از روز یکشنبه مشکل قطعی آب به طور کلی حل شده است.
وی افزود: در حال حاضر مشکلی از نظر کمیت آب در اهواز نداریم، البته در بهترین شرایط به دلیل مشکلات فنی یا انشعابات برخی شهروندان با ما تماس می گیرند که این تماس ها موردی است و برای رفع آنها اقدام می کنیم.
دشتی زاده درباره کیفیت آب این تصفیه خانه نیز گفت: هم اکنون ۲۴ فیلتر تصفیه خانه در مدار هستند و مشکلی از بابت کیفیت آب هم نداریم.
وی همچنین اظهار کرد: تعمیرات و رفع مشکل سیستم برداشت آب خام از رودخانه کارون نیز در حال انجام است تا در صورت بروز مشکل مشابه و اختلال در آبرسانی طرح غدیر، بتوانیم از طریق این سیستم آب شهر اهواز را تامین کنیم.
در پی قطع آب از طرح آبرسانی غدیر به اهواز از دوشنبه ۳۱ خرداد، که به دلیل تعمیرات کانال های این طرح اتفاق افتاده بود، همچنین مشکلات فنی در تصفیه خانه شماره ۲ اهواز، آب شرب تعدادی از مناطق شرقی دچار قطعی شده بود که اعتراضات مردمی را به دنبال داشت.
قطع چند روزه آب شرب در اهواز باعث شد آبرسانی به برخی مناطق از جمله سپیدار، کوی صادقیه، کوی رسالت، ۲۵۴ دستگاه صنایع فولاد، کوی جمهوری و فاز دو پاداد از طریق تانکر انجام شود.
تا پیش از زمستان سال ۹۲ آب همه شهر اهواز از رودخانه کارون تامین می شد اما از این زمان با بهره برداری طرح آبرسانی غدیر ( از سد کرخه) بخشی از اهواز، آب شرب خود را از پشت سد کرخه دریافت می کند.
طرح غدیر ۷۰ درصد آب تصفیه خانه شماره ۲ اهواز را تامین می کند.
آب ورودی غدیر به دلیل شکستگی کانال ها و تعمیرات از بعد از ظهر دوشنبه ۳۱ خرداد قطع شده بود و چهارشنبه دوم تیر آب از سد کرخه دوباره به طرح غدیر رهاسازی شد اما به با توجه به طولانی بودن خط انتقال (۱۰۰ کیلومتر) عصر به تصفیه خانه های اهواز رسید.
کلانشهر اهواز بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جعیت دارد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.