کمک ۲۳۰ میلیاردی پالایشگاه به “آبفا” آبادان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیر عامل پالایشگاه آبادان گفت:این شرکت در راستای واگذاری انشعاب آب و فاضلاب منازل شرکتی واگذار شده به مجموعه شهری، ۲۳۰ میلیارد ریال به شرکت آب و فاضلاب کمک کرده است.

حبیب الله ابوالحسنیدر نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان اظهار کرد: پالایشگاه آبادان با وجود اینکه منازل سازمانی خود را به دیگر دستگاه ها واگذار کرده، کمک های خود را در راستای کمک به مجموعه شهری افزایش داده است.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی این شرکت حل مشکلات شهری نیست، گفت: البته اگر مشکلی در شهر پیش بیاید، کمک خود را دریغ نخواهیم کرد.

ابوالحسنی با انتقاد از کم کاری برخی دستگاه ها در انجام وظایف، عنوان کرد: در موضوع آبگرفتگی منازل شرکتی واگذار شده، برخی دستگاه ها تقصیر را گردن پالایشگاه انداخته و از انجام وظیفه شانه خالی می کنند.

مدیر عامل پالایشگاه آبادان افزود: با وجود واگذاری تمامی انشعابات آب و فاضلاب منازل شرکتی به اداره آب و فاضلاب، پالایشگاه آبادان همچنان به شهروندان ساکن در این منازل خدمت رسانی کرده و هزینه های مربوط به آن را می پردازد.

پالایشگاه نفت آبادان، بزرگترین پالایشگاه ایران است که در شهر آبادان قرار دارد.

پالایشگاه آبادان با تولید روزانه ۱۵ میلیون لیتر بنزین به طور روزانه ۲۳ درصد کل بنزین و ۲۶ درصد بنزین پالایشگاهی ایران را تامین می کند و همچنان بزرگ ترین پالایشگاه ایران محسوب می شود.

این پالایشگاه، گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال های نفتی، گوگرد، خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام و خوراک پتروشیمی آبادان را تامین می کند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.