نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:تخصیص اعتبار ۶ هزار میلیارد ریالی برای اصلاح شبکه فاضلاب آبادان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: محفوظی از تخصیص اعتبار ۶ هزار میلیارد ریالی برای اصلاح شبکه فاضلاب آبادان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار را با مطالبه‌گری از وزارت نیرو در گام اول به تصویب رساندیم و مجوزهای لازم برای پرداخت آن را دریافت کردیم.

به گزارش خبرنگار ما «سید مجتبی محفوظی» در اولین نشست هم‌اندیشی با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در سالن الغدیر فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد اظهار کرد: در این مدت زمان اندکی که از عمر مجلس شورای اسلامی می گذرد توانستیم با هیات وزیران و اکثر اعضای کابینه دولت کنونی در خصوص رفع مسائل و مشکلات این شهرستان جلسات متعدد و پرثمری را برگزار کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تمام جلسات اهداف ما فقط مطالبه‌گری برای شهرستان آبادان بود افزود: برای رفع و پیگیری مشکلات به برخی از وزارتخانه‌ها بیش از سه بار مراجعه کردیم که بعضی از دستاوردهای این جلسات را به‌صورت رسانه‌ای در اختیار عموم شهروندان قرار دادیم.

محفوظی رفع مشکلات آب و فاضلاب شهرستان آبادان را یکی از مهمترین مباحث پیگیری شده طی سه ماه گذشته عنوان کرد و اذعان داشت: در این زمینه با وزیر نیرو و معاونان ایشان جلسات متعددی را برگزار کردیم و در کمتر از سه ماه گذشته حدود هشت بار به این وزارتخانه مراجعه داشتیم و توانستیم نتایج مفید، مثبت و مثمرثمری را در بحث تغییر خط آب روستاهای تنگه، چوئبده، سید حسن حکیم تا صیداویه و دهستان نصار را کسب کنیم.

وی اضافه کرد: در طول تاریخ پس از جنگ تحمیلی برای اولین بار قرار است دستگاه‌ها و تجهیزاتی در بحث شست‌وشو و لایروبی شبکه فاضلاب کل شهرستان وارد این منطقه شود، این مهم هم مانور نیست بلکه مقرر شده تا به‌صورت عملیاتی اجرایی شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی کل بودجه سال ۹۹ ادارات شهرستان آبادان را بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: بودجه ۶۶ اداره آبادان به این صورت است که اگر طی ۱۰ سال میزان این بودجه را برای ۶۶۰ اداره محاسبه کنیم این میزان اعتبار بالغ بر پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خواهد بود، در صورتی که ما فقط در بحث فاضلاب توانستیم با مطالبه‌گری و پیگیری‌های مستمر اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال را در گام اول از طریق وزارت نیرو به تصویب برسانیم که خوشبختانه مجوزات لازم برای پرداخت آن را هم دvیافت کردیم.

وی یاد آور شد: مطالبه‌گری و درخواست ما به دلیل دریافت نظرات کارشناسان برای بهسازی، نوسازی و تکمیل شبکه فاضلاب آبادان ۱۲ هزار میلیارد ریال بود که در مرحله اول مجوز نیمی از این رقم را به تصویب رساندیم و این نیز کار بزرگی بود که ما توانستیم مجوز پرداخت بودجه ۶۶۰ اداره را طی ۱۰ سال به‌صورت یکجا برای شهرستان آبادان اخذ کنیم.

خبرنگار/اعظم حکیمی

مطالب پیشنهادی