رسم غلط تیراندازی در مراسمات بازهم در خوزستان قربانی گرفت

عصر جنوب – asrejonoob.ir: رسم اشتباه تیراندازی در مراسم جشن عروسی در آبادان سناریوی مرگ پسر جوان و زخمی شدن ۲ جوان دیگر را رقم زد.

به گزارش رکنا، ساعت ۱۱ شامگاه سه شنبه ۲۳ آذر ماه سال جاری صدای تیراندازی در اطراف رودخانه ایستگاه ۱۲کوی آبادان سکوت شبانه را شکسته بود و سر و صدای پایکوبی نشان از یک جشن عروسی داشت و مشخص شد که تیراندازی ها به به خاطر رسم غلط طایفه ای در جشن عروسی است.

پایکوبی ها و تیراندازی ها ادامه داشت که ناگهان صدای جیغ و فریاد افراد حاضر در عروسی بلند شد و بلافاصله  سناریوی مرگباری به ماموران کلانتری ۱۱ مخابره شد.

ماموران با حضور در مراسم جشن عروسی با جسد پسر جوانی که هدف گلوله قرار گرفته بود روبرو شدند و همین کافی بود بازپرس ویژه قتل همراه ماموران دایره جنایی در صحنه جرم حاضر شوند.

تیم پلیسی در این مرحله پی بردند که پسر ۲۴ ساله که از آشنایان خانواده داماد است هدف گلوله مرد تیراندازی قرار گرفته که در حال شادمانی بوده است.

تحقیقات نشان از آن داشت که عامل جنایت در زمان تیراندازی برای شادمانی در حالت عادی نبوده که ناگهان در حالی که تیراندازی هوایی می کرد اسلحه را به سمت پایین آورده و باعث مرگ پسری جوان شده است.

ماموران با توجه به فراری بودن جوان تیرانداز تحقیقات پلیسی خود را آغاز کردند و این در حالی بود که ماموران در جریان انتقال جوان دیگری به بیمارستان که از ناحیه دست هدف گلوله قرار گرفته بود قرار گرفتند.

کارآگاهان با حضور در بیمارستان جوان زخمی را هدف تحقیق قرار دادند که وی گفت: در کنار رودخانه با دوستانم ایستاده بودیم و مراسم جشن عروسی آن طرف رودخانه بود و مسیر تیرهایی که به سمت آسمان شلیک می شد را می دیدیم که ناگهان در دست چپم احساس سنگینی کردم به حدی که قادر به حرکت دادن آن نبودم.

پسر جوان افزود: به یکی از دوستانم گفتم که نمی دانم چرا دستم سنگین شده و نمی توانم آن را تکان دهم که ناگهان دیدم دستم غرق خون شده و تازه فهمیدیم که یکی از گلوله های جشن عروسی دست مرا هدف قرار داده  و بلافاصله همراه یکی از دوستانم به بیمارستان آمدیم.

تیم پلیسی در ادامه پی برد گلوله مرد تیرانداز در جشن عروسی به سمت مرد دیگری نیز شلیک شده که گلوله آتشین از کنار سر وی گذشته و باعث خراشیدگی روی سر این مرد شده است که مورد درمان قرار گرفته است.

یکی از شاهدان ماجرا نیز به خبرنگار رکنا گفت: قبل از کشته شدن پسر جوان در مراسم جشن عروسی تیراندازی های زیادی بود که اهالی منطقه از ماموران درخواست کمک کردند تا به این قدرت نمایی پایان دهند که ماموران با حضور در جشن عروسی از بزرگان طایفه خواستند تا به این رسم غلط شادمانی شان پایان دهند که لحظاتی فقط صدای پایکوبی به گوش می رسید اما پس از رفتن ماموران تیراندازی دوباره شروع شد.

وی افزود: بزرگان طایفه از جوان ها خواسته بودند که دیگر تیراندازی نکنند اما بی فایده بود تا اینکه پسر جوانی که در حالت عادی نبود این صحنه تلخ را رقم زد.

بنا به این گزارش، قاضی کشیک قتل آبادان در این مرحله دستور داد تا تیمی از ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی آبادان برای دستگیری عامل این تیراندازی مرگبار وارد عمل شوند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.