ساخت فاز دوم پالایشگاه آبادان به زودی آغاز می شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان از آغاز ساخت فاز دوم پالایشگاه آبادان خبر داد.

حبیب‌اله ابوالحسینی ظهر امروز در نشست شورای اداری این شهرستان ضمن قدردانی از پرسنل پالایشگاه آبادان در این گرمای شدید و شرایط بد آب و هوایی توانسته مسؤولیت‌های را که بر عهده دارد را به خوبی به انجام برسانند اظهار کرد: در سال گذشته ۲۳ درصد فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را تامین کردیم که در این بین، پالایشگاه اصفهان با ۲۰ درصد، بندرعباس ۱۹، اصفهان ۱۵، تهران ۱۳ و تبریز با ۶ درصد تولید در مکان‌های بعدی قرار دارند، که این موضوع نشان دهنده ارزش پالایشگاه آبادان در تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی در داخل کشور است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پالایشگاه آبادان در مرکز شهر قرار دارد، در خصوص حفظ محیط‌زیست پروژه‌های بسیاری را در دستور کار داریم که در سال گذشته سه پروژه ما به ثمر نشست که در این بین می‌توان به پروژه‌ عدم استفاده پالایشگاه از آب رودخانه اشاره کرد، این پروژه بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان هزینه در بر داشت که توسط کارشناسان و متخصصان داخلی صورت گرفت.

ابوالحسینی گفت: واحد تولید گوگرد نیز با هزینه‌ای بالغ بر ۲۷ میلیون یورو معادل ۱۱ میلیارد تومان به انجام رسید و در سرویس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: واحد دیگری که در جهت حفظ محیط‌زیست در دست اقدام است واحد بازیافت گازهای فلر است که با افتتاح این پروژه سه مشعل پالایشگاه آبادان برای همیشه خاموش خواهد شد و از چرخه تولید آلایندگی خارج خواهند شد، این پروژه بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در پایان گفت: در خصوص فاز دو پالایشگاه نیز برای فاز اول آن یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو بودجه تعیین شده و کارهای مقدماتی آن به انجام رسیده است که تا چند ماه آینده برای ساخت آن آغاز به کار خواهد شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.